Gothaer w Polsce

GOTHAER logo1 października 2012 roku na polskim rynku ubezpieczeń pojawiło się nowe towarzystwo ubezpieczeniowe – Gothaer TU S.A. Jednak myli się ten, kto myśli, że jest to zupełnie nowa firma – Grupa Gothaer jest jednym z największych ubezpieczycieli w Niemczech, a tradycja firmy sięga aż roku 1820. Dodatkowo należy zaznaczyć, że Gothaer w Polsce powstał z przekształcenia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń (PTU, wcześniej Towarzystwo Ubezpieczeń Komunikacyjnych, potem Deawoo TU S.A.), które powstało w roku 1990.

Grupa Gothaer, jak wcześniej zostało wspomniane jest nie tylko jednym z największych ubezpieczycieli na rynku niemieckim, ale również jednym z najstarszych. Obecnie główna siedziba grupy znajduje się w Kolonii, a liczba klientów przekroczyła już ponad 3,5 miliona. Grupa specjalizuje się w ubezpieczeniach indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Czym Gothaer chce skusić polskiego klienta?

Gothaer przede wszystkim chce zerwać z wizerunkiem PTU i skusić polskiego klienta nowoczesnością oraz słynną niemiecką dokładnością i solidnością, co cenione jest na całym świecie. Gothaer nastawiony jest na utrzymywanie pozytywnych więzi ze starymi klientami PTU, ale oczywiście chce pozyskać nowych. Co ma mu w tym pomóc? Są to m.in. elektroniczne formularze, które np. mają usprawnić proces likwidacji szkód – w końcu mamy XXI wiek, więc nowoczesne technologie to podstawa, kusić ma również szeroka i elastyczna oferta. Oferta Gothaer wkrótce będzie również widoczna w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl.

Oferta Gothaera

Oferta ubezpieczeniowa Gothaera jest szeroka i obejmuje zarówno ubezpieczenia indywidualne, jak i firmowe. Przeciętny Kowalski może wybierać z takich ubezpieczeń jak:

 • majątkowe,
 • komunikacyjne,
 • wypadkowe,
 • turystyczne,
 • rolne.

Dodatkowo każdy będzie mógł stworzyć dla siebie indywidualną ofertę, która składać będzie się z dwóch lub więcej ubezpieczeń – brzmi zachęcająco.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Prześwietlmy ubezpieczenia komunikacyjne – według specjalistów z rankomat.pl, Gothaer ma najlepszą ofertę dla 30-60 letnich posiadaczy aut, które są młodsze niż 16 lat, ze zniżkami co najmniej 30%.

Przechodząc już do poszczególnych ubezpieczeń to na pierwszy ogień rzucamy ubezpieczenie OC – jego zasięg terytorialny oraz zakres ochrony nie odbiega ofertą od większości towarzystw. Pojazd objęty jest ochroną na terenie Polski i UE oraz np. Norwegii i Andory. Klienci mogą otrzymać zniżki za bezszkodową jazdę lub wiek pojazdu, honorowane są również zniżki wypracowane u innych ubezpieczycieli. Plusem Gothaera jest to, że w ramach ubezpieczenia klienci otrzymują Assistance w wariancie podstawowym oraz zniżkę lojalnościową.

Podobnie rzecz ma się z AC, czyli każdy klient otrzymuje Assistance Podstawowy i do tego ma wybór AC w dwóch wariantach:

 • zakres ograniczony – pojazd chroniony jest przed zniszczenim;
 • zakres pełny – pojazd chroniony jest kompleksowo.

Dodatkowo klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów likwidacji szkody częściowej: Wariant Serwis oraz Wariant Kosztorys. Kolejnym plusem dla towarzystwa jest możliwość rozszerzenia AC o m.in.:

 • opcję „szkody drobnej”;
 • opcję „gwarantowanej sumy ubezpieczenia”.

Więcej o autocasco w Gothaer pod tym adresem: https://rankomat.pl/gothaer/ubezpieczenie-ac

A jak wygląda Assistance i NNW? W Assistance również klienci mogą wybierać spośród dwóch wariantów: Assistance Podstawowy oraz Assistance Plus (ten wariant jest dostępny w dwóch wersjach STANDARD i LUX). I teraz nie będzie wielkiego zaskoczenia, gdyż NNW oprócz podstawowych zakresów ochrony można dowolnie poszerzyć oraz zakupić bez posiadania innych ubezpieczeń w Gothaer, a także zdecydować się na ochronę krótkoterminową.

Co jeszcze Gothaer przygotował dla swoich klientów? Otóż można jeszcze wybierać w takich ubezpieczeniach jak:

 • OC Zielona Karta,
 • OC Graniczne,
 • Ubezpieczenie Szyb.

Reasumując ubezpieczenie komunikacyjne w Gothaer jest znacznie bardziej elastyczne i łatwiej je dopasować do swoich potrzeb niż w PTU. Na plus jest również to, że towarzystwo stawia na nowoczesność i większość spraw można załatwić nie wychodząc z domu. A gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości co do tego, jak się wymawia Gothaer to podpowiadamy, że czyta się Gotar.