najtansze-oc-ac

Jak znaleźć najtańsze OC AC? To wcale nie jest trudne!

Prognozy na przyszły rok w dziedzinie ubezpieczeń nie są optymistyczne dla kierowców, co chwila wypływają nowe informacje o zbliżających się podwyżkach cen OC oraz AC. Spowodowane jest to raportem Komisji Nadzoru Finansowego, z którego wynika, że towarzystwa ubezpieczeniowe notują straty. Taki stan rzeczy powoduje, że kierowcy szukają sposobów na obniżenie swoich stawek.

Jak wiadomo zakres ochrony OC jest taki sam niezależnie od tego jakie towarzystwo nas ubezpiecza. Sytuacja na rynku ubezpieczeń się zmienia a towarzystwa prześcigają się w ofertach żeby zdobyć coraz to nowych klientów. Wśród kierowców można zaobserwować przywiązanie do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego co skutkuje często tym, że przeoczają dużo korzystniejsze okazje i przepłacają za ubezpieczenie samochodu. Mechanizm tego działania jest prosty posiadając umowę z danym towarzystwem od kilku czy nawet kilkunastu lat kierowca jest przyzwyczajony do przedłużania swojej dotychczasowej polisy, nie traci czasu na spotkanie z przedstawicielem nie musi iść do placówki tylko dostaje umowę pocztą czy też drogą elektroniczną, którą akceptuje, opłaca i ma kolejny rok spokoju.

Szukając oszczędności warto jednak wyjść z tej strefy komfortu i porównać oferty kilku firm ubezpieczeniowych. Idealnym do tego narzędziem jest kalkulator OC AC który filtruje oferty towarzystw i w ciągu kilku minut kierowca otrzyma zestawienie cen. Jest to szybki i łatwy sposób sprawdzenia ofert warunkiem jest rzetelne wypełnienie formularza znajdującego się na stronie. Wystarczy podać dane samochodu takie jak nazwa i marka samochodu, rok produkcji, aktualny przebieg, rodzaj nadwozia i paliwa oraz dane kierowcy między innymi wiek, długość posiadania prawo jazdy, liczbę lat bezszkodowej jazdy. W formularzu pojawia się także pytanie o zakres ubezpieczenia, należy pamiętać, że pakiety ubezpieczenia OC z AC na rankomat.pl wychodzą taniej co warto wziąć pod uwagę szukając oszczędności. Po wybraniu najlepszej oferty kierowca zostaje przekierowany na stronie ubezpieczyciela gdzie tylko dopełnia formalności.

Korzystanie z kalkulatora daje możliwość kupna ubezpieczenia nawet o 50% taniej niż dotychczasowe. I to wszystko w prosty i wygodny sposób bez konieczności wychodzenia z domu i odbywania licznych rozmów z agentami ubezpieczeniowymi.