porownywarka-oc

Którą porównywarkę ubezpieczeń wybrać?

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych to już norma na całym świecie. W zasadzie w każdym kraju Europy oraz w USA działa duży serwis internetowy oferujący tego typu usługi. W Polsce rynek ten rozwija się bardzo powoli. Większość kierowców nadal ufa swoim agentom. Może jednak czas na optymalizację budżetu? Porównywarka ubezpieczeń z pewnością pomoże.

W UK bardzo dużym uznaniem cieszy się Go Compare, między innymi dzięki olbrzymiemu budżetowi na marketing. Zobaczcie np. tę reklamę ze współczesnym geniuszem i akademicką sławą Stephenem Hawkingiem:

Na naszym podwórku jest nieco ubożej: porównywarek namnożyło się bardzo wiele, jednak nie każda oferuje usługę najwyższego poziomu. Wiele z serwisów, które zwą się porównywarkami ubezpieczeń to zwykłe makiety stron internetowych, które w praktyce nic nie porównują i nie pozwalają na zakup taniego ubezpieczenia online.

Dość ciekawą propozycją jest zatem skorzystanie z serwisu, który postanowił…. porównać porównywarki! Tytuł strony – Porównywarka ubezpieczeń: co to jest i jak korzystać – w pełni oddaje cel i misję oraz to co tam znajdziemy. Redaktorzy serwisu skatalogowali wszystkie porównywarki, które funkcjonują na naszym rynku, zbadali i opisali jak działają i poddali gruntownej ocenie.

W śród zbadanych serwisów znajduje się między innymi rankomat.pl – serwis, który wiedzie zdecydowany prym wśród polskich porównywarek. Zdecydowany, bo jest to w zasadzie jedyna firma, która oprócz aktywności online (naprawdę rzetelna porównywarka i kalkulator ubezpieczenia) wspiera swoich użytkowników kilkudziesięcio osobowym call-center, w którym obsługują nas prawdziwi agenci ubezpieczeń. Nic dziwnego – za rankomatem stoi prawdziwa multiagencja ubezpieczeń i realni ludzie, a nie internetowa wydmuszka. Rankomat jest również jedyną firmą, która zdecydowała się na bardzo ciekawą kampanię telewizyjną, dwa podobne – ale z zupełnie różnymi aktorami – spoty są dla wielu z nas dość kontrowersyjne, jednak skutecznie podkreślają misję firmy: znajdujemy tam najtańsze ubezpieczenia.

Serwis porownywarki-ubezpieczen.pl jest zatem dość pomocną sprawą dla każdego, kto chciałby kupować tanie OC online… ale nie wie jak się do tego zabrać. Dodatkowo znajdziemy tam mnóstwo porad oraz aktualności ze świata ubezpieczeń. Naprawdę warto skorzystać.