Ubezpieczenia OC i AC – o ile taniej w pakiecie?

Kierowcy, którzy posiadają wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie OC, nie mogą czuć się chronieni przed finansowymi konsekwencjami wypadków losowych. Przypadkowe uderzenie ze zwierzęciem, konar drzewa na masce, stłuczka na parkingu – tylko znacznie szersza polisa AC daje szanse na odszkodowanie w tego typu sytuacjach. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno pakietu OC + AC. Sprawdź, ile zaoszczędzisz w ten sposób.

Dlaczego warto w pakiecie

Jak wskazuje serwis najtaniejuagenta.pl/tanie-oc, samo OC nie jest dla kierowcy praktycznie żadną korzyścią i chroni go jedynie przed tym, żeby za szkody spowodowane w ruchu drogowym nie musiał płacić z własnej kieszeni. W razie wypadku osoby poszkodowane przez sprawcę otrzymują odszkodowanie od jego firmy ubezpieczeniowej. Kierowcy, którzy chcą czuć się zawsze w pełni spokojni o swój pojazd, powinni natomiast zdecydować się na dokupienie AC – szczególnie, jeżeli posiadają wartościowy i drogi samochód. Dzięki temu w przypadku wszelkiego rodzaju szkód – również tych z własnej winy lub wynikających ze zdarzeń losowych – można liczyć na odszkodowanie.

Pakiet OC i AC daje właścicielowi pojazdu praktycznie pełną ochronę ubezpieczeniową – to pierwszy powód, dla którego warto po niego sięgnąć. Co prawda można dokupić jeszcze NNW i assistance, ale są to polisy o znacznie węższym zakresie niż autocasco. Kolejny czynnik skłaniający do skorzystania z podwójnego pakietu to po prostu oszczędność czasu – zamiast udawać się do różnych firm ubezpieczeniowych wszystkie formalności można załatwić w jednym miejscu, za jednym razem. Trzeci, bodaj najważniejszy powód, dla którego sięgamy po pakiet OC i AC, to niższa cena w porównaniu z kwotą, jaką kierowca musiałby łącznie zapłacić za każdą z tych polis z osobna.

Ile zaoszczędzisz

Cena ubezpieczenia – zarówno OC, jak i AC – jest różna w zależności od indywidualnych parametrów ubezpieczanego auta i danych społeczno-demograficznych charakteryzujących właściciela. Dlatego konieczne jest posłużenie się jakimś modelowym przykładem, żeby pokazać, ile mniej więcej można zaoszczędzić, kupując pakiet OC i AC. Rozważmy zatem samochód Ford Fiesta z silnikiem o pojemności 1,3 l z 2008 r. z przebiegiem 80 tys. km i średnim rocznym przebiegiem 10 tys. km. Z kolei właściciel ma 40 lat, mieszka w dużym mieście (200 tys. mieszkańców), parkuje na ulicy, dysponuje pełnymi zniżkami, legitymuje się ponad dziesięcioletnią historią ubezpieczeniową i w ostatnich kilku latach nie spowodował żadnych szkód.

Stosując te kryteria, w jednej z wiodących firm ubezpieczeniowych na polskim rynku można otrzymać ubezpieczenia OC (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/) wraz z pełnym AC w cenie nieco ponad 1000 zł. Tymczasem dla tego samego kierowcy samo OC kosztuje ok. 700 zł – wychodzi więc na to, że autocasco w szerokim zakresie można kupić zaledwie za 300 zł, podczas gdy w innych firmach kosztuje ono ok. 1000 zł. Jak więc widać, oszczędności, jakie da się osiągnąć dzięki pakietowi OC i AC, są znaczne, dlatego jeżeli zależy Ci na pełnej ochronie ubezpieczeniowej, rozważ tę możliwość.

Sprawdzoną porównywarkę ubezpieczeń OC znajdziesz w tym serwisie: https://najtaniejuagenta.pl/